Državno prvenstvo na Kopaoniku: Ignjatovićeva šampion Srbije u slalomu

25. 3. 2014.

Ignjatovićeva i Vukićević naši najbolje plasirani takmičari, pobedili Martina Dubovska i Alexandru Barbu.

Nevena Ignjatović i Marko Vukićević šampioni su Srbije u slalomu za ovu sezonu. Takmičenje je održano na Kopaoniku na stazi Crna duboka, a u konkurenciji skijašica pobedila je takmičerka iz Češke Martina Dubovska sa ukupnim vremenom 1:37.19. Nevena Ignjtović je bila druga sa zaostatkom od sekunde i 65 stotinki. Treće mesto pripalo je Kristini Saalkovoj iz Slovačke. Od skijašica iz Srbije Milica Mitić je bila 10, a Sonja Smiljanić 11. Maša Janković i Barbara Bogdanović nisu uspele da završe trku.

Alexandru Barbu iz Rumunije pobednik je otvorenog prvenstva Srbije u slalomu u muškoj konkurenciji, a najbolje plasirani naš skijaš je Marko Vukićević na osmom mestu, pa mu je pripala titula nacionalnog šampiona. Drugi je Makedonac Antonio Ristevski, a treći Marko Rudić iz Bosne i Hercegovine. Strahinja Stanišić trku je završio kao 10, a Mladen Pešić je zauzeo je 17. mesto. Saša Pavlović je bio 21, dok je Luka Kovačević 22. Prvu vožnju nisu završili Đorđe Mitrović, Branko Vasiljević, Stefan Vukić, Nenad Marjanović i Marko Stevović.

U utorak je na programu takmičenje u veleslalomu.

Izvor: Skijanje.com